JAK ROZPOZNAć DOKUMENTY KOLEKCJONERSKIE NAJWYżSZEJ JAKOśCI - PORADY DLA POCZąTKUJąCYCH

Jak rozpoznać dokumenty kolekcjonerskie najwyższej jakości - porady dla początkujących

Jak rozpoznać dokumenty kolekcjonerskie najwyższej jakości - porady dla początkujących

Blog Article

Od wielu lat firmy oferujące dokumenty kolekcjonerskie opinie mają zróżnicowane, nie mniej jednak tego typu produkty stale cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Nie ma się co dziwić - to interesujące i unikalne gadżety, które potrafią zaskoczyć precyzją wykonania i zgodnością do oryginałów. Jednak, jak w każdej branży, istnieją producenci którzy próbują sprzedawać kiepskie podróbki za wygórowane ceny. Dlatego zawsze warto czytać opinie przed zakupem i wybierać sprawdzone firmy z pozytywnymi recenzjami.

Profesjonalne firmy używają poliwęglan - ten sam tworzywo, z którego robione są prawdziwe dokumenty. Jest to właśnie ten materiał który dźwięczy „metalicznie" jak puści się dokumenty na blat biurka. Solidny dokument kolekcjonerski powinien posiadać: Wykonanie z poliwęglanu (a nie z kiepskiego PCV).

Ta technika powoduje, że dane są składnikiem struktury dokumentu, a nie tylko nadrukiem na jego powierzchni. Warto wydać nieco więcej, ale posiadać dokument, który nie rozpadnie się po miesiącu.

Jak przejedziesz palcem po powierzchni dokumentu - jeśli czujesz delikatne nierówności w miejscach gdzie są dane, to prawdopodobnie mamy do czynienia z grawerowaniem laserowym. Dane na dokumencie nie są nadrukowane zwykłą drukarką na wierzchu, tylko grawerowane "w wnętrzu" materiału. Wysokiej jakości dokumenty kolekcjonerskie także zawierają tę właściwość. By zweryfikować obecność nadruku UV, konieczna będzie szczególna lampka ultrafioletowa (tzw. "black light").

dowód osobisty kolekcjonerski

W funkcji od rodzaju dokumentu mogą to być: "Tarka" na miniaturze zdjęcia, Znaki Braille'a, Wyczuwalne imiona i nazwisko, Relief na elementach wizualnych. Dobry dowód kolekcjonerski ma mieć: Elementy wyczuwalne (np. tłoczenie na miniaturze zdjęcia). Do głównych zabezpieczeń tego rodzaju zaliczamy: Farba OVI (Optically Variable Ink) - modyfikuje kolor w funkcji od kąta patrzenia. Kinegram - holograficzny element bezpieczeństwa, Elementy MLI/CLI (Multiple/Changeable Laser Image) - przekształcalne laserowo obrazy, Relief - namacalne dotykiem wpusty lub wypukłości. Kolorystyka i poziom druku to elementy, na które warto skierować szczególną koncentrację. W dokumentach dobrej jakości wszystkie te elementy są ostre, precyzyjne i doskonale odzwierciedlone.

Unikalny element w polskim prawie jazdy (kolekcjonerskim też!), jaki daje efekt przestrzenności. To jeden z bardziej skomplikowanych do wyprodukowania elementów, dlatego wiele kiepskich dokumentów kolekcjonerskich albo w wcale go nie posiada, albo jest on wykonany w metodę podstawowy, bez efektu 3D. Bogactwo propozycji powoduje, że selekcja prawidłowego produktu potrafi stanowić nie lada trudnością. Duży asortyment istniejących wariantów potrzebuje od nabywcy dużej wiedzy na temat jakości wykonania. Dokumenty kolekcjonerskie wysokiej jakości posiadają właściwą wagę i grubość, podobną do oryginałów.

Topowe firmy oferują dostarczenie fotografii zrobionego dokumentu przed wysyłką. Ta praktyka wskazuje o przekonaniu producenta co do standardu swoich produktów i daje szansę klientowi na weryfikację, czy dowód kolekcjonerski realizuje jego oczekiwania. Stwierdzenie dobrej jakości dokumentu kolekcjonerskiego nie jest ciężkie, jeżeli wiesz, na co poświęcać koncentrację. Więc koniecznie warto wydać pieniądze w produkt od sprawdzonego producenta, który zwraca uwagę o detale i wykorzystuje profesjonalne technologie wytwarzania.

Report this page